0
Přihlásit se
Zaregistrovat
×
Úvod
Jak na to
Mapa
Ceny
První jízda
FAQ
Blog
Kontakt

Blog

15.1.2021

BeRider 2020: takový byl náš rok

Rok 2020. Zvládli jsme toho hodně. A to hlavně díky vám, našim uživatelům, bez kterých bychom neměli motivaci se posouvat dál. Pojďte se s námi poohlédnout za tím, jaké to loni bylo.
Čti dál
11.1.2021

Na BeRideru za teplem: 5 nealko nápojů na zahřátí a kam pro ně zajet

Jízda motorovým vozidlem a „něco na zahřátí“ – to vůbec nejde dohromady. Rozlít teplo po těle ale neumí jen svařák nebo něco ostřejšího, ale i mnohé nealko. Víte, že zázvor nebo skořice zahřejí lépe než alkohol? A kam zajet na nejlepší čokoládu s chilli? Vybrali jsme pro vás ty nejlepší horké nápoje z pražských kaváren, u kterých pohodlně zaparkujete v rámci zimní zóny.
Čti dál
3.12.2020

Kam se zajet zahřát: Do sauny a na kávu na BeRideru

Do sauny na skútru? Stačí se teple obléknout a zažít ten pravý relax na finský způsob. Přinášíme tipy na sauny, které vám připomenou letní plážovou atmosféru i obohatí kulturním zážitkem. A že jste to vy, vybrali jsme ke každé sauně i kavárny, ideální pro aklimatizaci u šálku dobrého teplého nápoje. Tak uvažte šály kolem krku a vyrážíme!
Čti dál
13.11.2020

Jak být „zelenější“: Ekologické tipy pro každého

Prožíváme dobu, která nám umožňuje i dobré věci: udělat si doma konečně pořádek, vytřídit staré věci, na chvíli se zastavit a přehodnotit, co bychom mohli dělat jinak - třeba pro planetu. My za BeRider se snažíme přispět tím, že umožňujeme jezdit po Praze bez lokálních emisí. Vám přinášíme několik jednoduchých tipů, jak být šetrnější z pohodlí domova a zároveň si ušetřit pár starostí.
Čti dál
5.11.2020

BeRider zimní sezóna 2020

Minulou zimu jsme naše skútry zavřeli do depa a věnovali jim potřebnou péči na novou sezónu. Letos pro vás ale máme příjemnou novinku - chystáme zimní provoz. Ten se ale neobejde beze změn, které vám v tomto článku postupně představíme.
Čti dál
20.10.2020

Jízda podzimem: Chraňte se nejen před viry a jezděte bezpečně 

V kontextu aktuální situace můžeme jízdu na skútru považovat za určitou verzi osobní mobilní karantény. Proč je jízda na skútru dobrou volbou i v chladném počasí? Jak BeRider pomáhá bojovat proti přenosu koronaviru? Jak se obléknout a na co si při jízdě dávat největší pozor? Přinášíme tipy, jak při jízdě na skútru chránit sebe, ostatní i svou imunitu. 
Čti dál
6.10.2020

Tipy na cyklovýlety: okolí Prahy pro bikery i výletníky

V rámci BeRideru jsme otevřeli půjčovnu kol. Stačí si vybrat, objednat přes internet a vyzvednout jeden z modelů v našem showroomu na Praze 7. A odtud je to už jen krůček k vodě a do přírody. Přinášíme tipy na výlety na kole v okolí Prahy, ať už se chcete zapotit na singltreku, nebo vyjet „na pohodu“ či celý den podél řeky.
Čti dál
22.9.2020

Život sdílený: nezávislost -vs- vlastnění

Sdílení v určitě formě je staré jako lidstvo samo. Za tisíciletí naší existence jsme se ale od porcování mamuta a udržování ohně ve společné jeskyni propracovali každý do svého bytu, k vlastnímu autu a dalšímu majetku, který je „jen náš“. Vlastnictví není jen tak, často se stává i měřítkem společenského statusu. Co když je to ale všechno trošku jinak? Alespoň v určitých případech se zdá, že mít na výběr znamená víc než jen „mít“.
Čti dál
9.9.2020

Jak správně parkovat s BeRiderem

Abyste mohli jezdit na BeRideru, musíte mít řidičský průkaz. Díky němu většina ví, jak správně parkovat s osobním autem. Přesto se stává, že skútry potkáváme zaparkované špatně. A to mrzí nás, vás, majitele aut, kterým skútry blokují vozy, i chodce, kteří se musí skútrům vyhýbat na chodníku. Je to problém, tak s tím pojďme něco udělat.
Čti dál
4.8.2020

Sdílené skútry na vaší dovolené: Řím

Říká se, že všechny cesty vedou do Říma. A až tam dojdete, odpočiňte nohám na elektrickém skútru. Máme pro vás 3 tipy na společnosti, u kterých si sdílené skútry půjčíte snadno, rychle a spolehlivě. Kdo si zamiloval film Prázdniny v Římě, už touží po tom, být jako Audrey Hepburn nebo Gregory Pack na legendární Vespě a projíždět malebnými římskými náměstími a ulicemi.
Čti dál