Když něco nejde, stačí zbytečně nepanikařit, být ohleduplný a najít si pár vteřin na ověření, zda je všechno v pořádku. A taky se nebát nám zavolat, když se dostanete do problému, nebo si nebudete vědět rady. Tohle jsou nejčastější situace, které s BeRiderem řešíte. Mohou vzniknout nepozorností nebo nevědomostí – a třeba ani ne vaší, ale uživatele před vámi. Pojďme jim společně předcházet.

1. Vidím skútr na ulici, ale v aplikaci není

Na mapě v aplikaci BeRider vidíte ty skútry, které jsou připraveny k zapůjčení (případně rezervaci). Pokud spatříte skútr na ulici, ale v aplikaci ho neuvidíte, znamená to, že tento skútr není momentálně k dispozici a nelze ho půjčit – je zarezervovaný nebo „zapauzovaný“ během jízdy jiným uživatelem. Může jít ale i o vybitý skútr, který čeká na výměnu baterie, nebo skútr s poruchou, nahlášenou přes aplikaci, který čeká na odtah a servis. 

2. Eco režim: K čemu to je a proč to jede tak pomalu?

Eco režim elektrických vozidel znamená menší výkon a nižší rychlost, ale delší dojezd. Lze ho aktivovat manuálně pro jistotu delšího dojezdu, nebo se aktivuje automaticky při nízkém stavu baterie (ale někdy také při nadměrné zátěži motoru, v kopcích nebo s těžším „nákladem“). V rámci eco režimu skútr pojede pomaleji – maximálně 40 km/h a do kopce ještě méně. Snažte se tak vyhnout úsekům s vyšší povolenou rychlostí a případně udělat místo rychlejším účastníkům provozu.

3. Jezděte jen po městě a hlídejte stav baterie 

Pamatujte na to, že skútry BeRider jsou určeny ke kratším jízdám po městě – tak daleko od BeRider zóny, abyste se do ní mohli vždy bezpečně vrátit a odevzdat skútr podle pravidel (aspoň s jednou „čárkou“ baterie). Při jízdě hlídejte stav baterie, na delší projížďky vybírejte co nejvíce nabité skútry a pamatujte na to, že BeRider není určen na výlet na Karlštejn nebo Slapy. Krásná místa na malý výlet jsou i ve městě – mrkněte třeba na naše tipy na pražské vyhlídky.

4. Kontrola na prvním místě

Před každou jízdou je nutné zkontrolovat stav skútru, ale i jeho kufru – a to i tehdy, když v kufru při jízdě sami nic nepřevážíte. Případnou poruchu či poškození skútru nebo znečištění kufru ihned nahlaste přes aplikaci nebo na čísle (+420) 720 627 505. Rádi vám poradíme, co dál. Kontrolou pomůžete sobě (cizí závada pak nebude „na vás“) i dalším uživatelům a užijete si klidnou jízdu.

Kontrola před i po jízdě vám ušetři řadu komplikací

5. Vracení skútru: Bez potvrzení neodcházejte

Při vracení skútru je třeba kliknout na tlačítko „ukončit“ v aplikaci a pak ještě na místě počkat na reakci aplikace, že ukončení proběhlo v pořádku. Trvá to jen pár vteřin, díky kterým budete mít klid, že je vaše jízda ukončená a nemůže „na vás“ jezdit třeba někdo jiný, nebo že vám nenaběhne penále. 

6. Parkování podle pravidel a s respektem

Skútry BeRider opravdu nesmí parkovat na chodníku (což platí i pro všechny ostatní motorky, i když jste možná už zaslechli všemožná moudra a opačná tvrzení – a to i od zkušených motorkářů). Navíc nesmí třeba do podzemních garáží a musí být vždy zaparkované v BeRider zóně. Pokud si nejste jisti, mrkněte na tento článek o pravidlech správného parkování, se kterými nemůžete udělat chybu. 

7. Zaparkovaný skútr: Bezpečně na stojanu 

Pokud skútr na chvíli opouštíme nebo ukončujeme jízdu, měl by vždy stát bezpečně a pevně na stojanu, což lze díky ověřit mechanicky, ale díky senzoru i hlášením v aplikaci. Občas se stane, že aplikace zahlásí, že skútr na stojanu není. Zkuste ho sundat a znovu postavit nebo zaparkovat o kousek dál – příčinou může být nerovnost silnice, kterou systém vyhodnotí jako nestabilní postavení. 

Rádi byste s námi jezdili, ale potřebujete poradit? Nebo už jezdíte, ale nejste si jisti, zda všechno děláte dobře? Připravili jsme pro vás podrobný seznam často kladených otázek kolem BeRideru, v němž určitě najdete odpověď. A pokud ne, zavolejte nám a my vám rádi poradíme osobně!

Sdílejte tento článek: