Po 4 letech se BeRider rozloučí. I přes velkou popularitu a každoročně rostoucí počet jízd musel tým učinit rozhodnutí, a službu ukončit. Vždy jsme věděli, že službu je třeba dál rozšiřovat: mít více skútrů ve více městech. Pro zajištění dalšího provozu se nám nepodařilo najít vhodného partnera. Provozování služeb jako BeRider není pro Škoda Auto DigiLab hlavní činnost a nyní se bude soustředit na klíčové projekty, které jsou spojeny s mobilitou a digitální službami v osobních vozech.

Přesto věříme, že vzpomínky na BeRider budou hlavně pozitivní. Na našich skútrech jste najezdili přes 4 200 000 km a tím jste pomohli ušetřit kolem 512 tun CO2 oproti jízdě autem. Během pandemie jsme pomáhali zdravotníkům i vám všem s bezpečnou individuální mobilitou. S magistrátem hlavního města i městskými částmi jsme spolupracovali na tvorbě podmínek pro sdílenou mobilitu, včetně využívání “parkovacích stínů”, které by zůstaly nevyužity. Stovky z vás jsme rozjezdili v naší skútr škole a věříme, že jsme svým nemalým dílem přispěli k popularizaci sdílené mobility, skútrů do města, i elektromobility.

Co bude dál?

Do konce května zůstáváme v ulicích a držíme stejně vysoký standard jako doteď. Prvního června už bude ale služba vypnutá a skútry z ulic odvezeme. Náš eshop bude fungovat dále do vyprodání zásob.  

Zákaznická podpora pro vás bude k dispozici i v červnu a uživatelům v jeho průběhu automaticky vrátíme nevyužitý kredit. Od uživatelů nebude vyžadována žádná akce. Budeme samozřejmě vracet peníze i za zakoupené vouchery na skútr školu i na kredit.  

Dnešním dnem už není možné kupovat nové balíčky, s výjimkou denního balíčku. Pokud už nemáte kredit, můžete dál jezdit systémem pay-as-you-go, tedy tak, že se vám platba za jízdu strhne z karty po ukončení každé jízdy. Pokud ještě kredity máte, doporučujeme je vyjezdit.  

Máte otázky?

Kontaktujte naši zákaznickou podporu, která zůstává nadále k dispozici. Případně si projděte otázky a odpovědi níže.  

Závěrem vám chceme moc poděkovat, že jste byli součástí BeRideru. Doufáme, že jsme vám zpříjemnili cestování po Praze. Jsme vděční za vaši zpětnou vazbu a za všechny zážitky, které jste s námi sdíleli.  

Děkujeme vám za to. 💚 A teď se pojďme ještě projet a užít si poslední týdny s BeRiderem.

BeRider: Konec

FAQs

Co bude se skútry?

Jednáme o jejich prodeji další firmě nebo firmám, které by je mohly provozovat.  

Můžu si jeden koupit? 

Aktuálně neplánujeme prodávat skútry fyzickým osobám.

Mám u vás neprojeté kredity, co s tím?   

Po ukončení provozu, ke kterému dojde 31.5. začneme vracet uživatelům kredity na účet. 

Kolik peněz budete vracet?

Budeme vracet zaplacené části zbývajícího kreditu. Bonusový kredit, který jste obdrželi k balíčku zdarma, se proplácet nebude.  

Například, pokud jste si koupili balíček za 1100 Kč, dostali jste k němu bonusový kredit v hodnotě 400 Kč, a tím pádem vám v aplikaci svítí kredit 1500 Kč. V případě, že jste balíček nevyužili vůbec, bude vám vráceno původních 1100 Kč, které jste zaplatili. Pokud jste využili balíček z poloviny a v aplikaci vám svítí zbývající kredit 750 Kč, pak dostanete zpět poměrnou část zaplacené částky, tedy 550 Kč (polovina z 1100 Kč). Bonusový kredit, který jsme dávali k balíčkům zdarma, není nijak nárokovatelný.

Koupil/a jsem si voucher na skútr školu nebo na kredity. Co s tím?

Kontaktujte naší zákaznickou podporu a peníze za nevyužité vouchery vám vrátíme nejpozději do 30.6.2023.

Chci smazat účet a skončit hned. Co mám dělat?

Pokud si přejete smazat účet, kontaktujte naší zákaznickou podporu a požádejte o zrušení účtu. Nicméně, pak vám nebudeme moci vrátit nevyježděný kredit. Proto doporučujeme vyčkat do ukončení služby a nechat si proplatit zbylý kredit.

Sdílejte tento článek: