Nová Zimní zóna

Pneumatiky již máme přezuté na zimní, ale ze zkušeností víme, že poptávka po jízdě v těchto chladnějších měsících bude znatelně menší. Dalším důvodem, který musíme brát v potaz pro přípravu zimní zóny, je nižší výdrž lithiových baterií v chladném a mrazivém počasí. Potřebujeme se tedy přizpůsobit a nabídnout skútry hlavně na kratší jízdy v centru města.

Jak zimní zóna vypadá?

Jak vidíte na mapě, do Zimní zóny jsme zahrnuli hlavně čtvrti v centrální oblasti Prahy: Dejvice, Bubeneč, Holešovice, Karlín, Malou Stranu, Nové a Staré město, Žižkov, Vinohrady, Vršovice, Smíchov a Nusle. Letos jsme také přidali Radlickou ulici u centrály ČSOB.

Zimní zóna je v mapě vyznačena modře, s černou oblastí se pro tentokrát loučíme.

Věříme, že nová Zimní zóna zlepší dostupnost skútrů tam, kde je využíváte nejvíce. Ale v takovém rozsahu samozřejmě nezůstane napořád. Rozšířenou zónu tak, jak ji známe z letní sezóny nasadíme, jakmile to počasí dovolí - a to nejdříve 1. 3. 2022.

Zimní gumy na skútru mohou zabránit nehodě

V zimě sice můžete na skútru jezdit s letními gumami bez pokuty, ale většina skalních „zimních jezdců“ přezouvá. My v BeRideru jsme se rozhodli pro stejný krok – s ohledem na vaše bezpečí i radost ze zimní jízdy.  

Přezouvání motorek a skútrů na zimní pneumatiky není v České republice povinné. Nabízí se tedy otázka: Proč přezouvat skútr nebo motorku na zimní pneumatiky a proč jsme se rozhodli na zimu opatřit „zimáky“ i skútry BeRider?

Rozdíl mezi letní a zimní pneumatikou na skútr tkví v odlišném složení materiálu. Zimní pneumatiky disponují vyšší přilnavostí k povrchu v chladných podmínkách a mrazu. To je klíčová vlastnost pro jízdu po městě – a to i tehdy, když není žádný sníh nebo námraza. V mrazu a chladu (obecně se za kritickou považuje už teplota kolem 5 – 3 °C) a na studeném asfaltu mohou letní gumy tzv. ztvrdnout, ztratit přilnavost a poslat vozidlo i s vámi do nebezpečného smyku.

„Tvrdé“ letní gumy nás pak většinou zaskočí v momentech, kdy se to nejméně hodí – při náklonu do zatáčky nebo při odbočování, při úhybných manévrech nebo když jsme donuceni prudce zabrzdit. Takovou situaci pak často nevybere ani zkušený motorkář. Zimní gumy zlepšují jízdní vlastnosti skútru a umožňují bezpečné brždění.  

Nepřijde nám fér zneužívat možnosti, kterou zákon sice nabízí, ale která může ohrozit bezpečí našich uživatelů. A proto budou všechny skútry BeRider, které v zimě potkáte na ulici, vybavené zimními pneumatikami.

Hlavně bezpečně

Jak to v chladnějších a zimních měsících bývá, počasí může být nevyzpytatelné. Musíme se připravit na silný déšť, kroupy, námrazu, ledovku nebo sněhové závěje. V takovém případě je vaše bezpečí na prvním místě a službu budeme muset dočasně vypnout. Včas se o tom dozvíte z notifikace, kterou vám zašleme přímo do vašeho telefonu. Stejně tak vás budeme informovat, kdy skútry zase umožníme používat. Ještě jednodušší způsob, jak se o odstávce dozvědět je, se podívat do BeRider aplikace a v ní neuvidíte k dispozici žádné skútry.

Doufáme, že vás budeme i v zimě potkávat co nejvíce. Hlavně buďte pořádně vidět a buďte opatrní. Pro váš komfort děláme, co můžeme. Zbytek už je na vás – nasedněte a užijte si cestu městem bez čekání i tehdy, kdy sluníčko zrovna nepálí. A hlavně – jak říkají motorkáři – kolama dolů!  

Pro další tipy na bezpečnou jízdu v zimních měsících sledujte naše sítě nebo si přečtěte tento článek: Jízda podzimem.

FAQ:

1) Občas se stane, že přestane fungovat displej, co s tím?

Při teplotách blížících se bodu mrazu a níže může displej probliknout nebo i zhasnout. Pokud k tomu dojde, doporučujeme jako rychloměr využít váš mobilní telefon, který si můžete uchytit do držáku na skútru.  

2) Plánujete na zimu skútry vybavit tak, aby při jízdě člověk neprochladl?

Snažíme se, abyste na skútru měli maximální pohodlí. Proto doporučujeme brát si vlastní rukavice, tenčí čepici pod helmu nebo kuklu a teple se obléknout. Pokud chcete stylové zimní vybavení, doporučujeme prozkoumat náš eshop. Navíc ve flotile disponujeme těmito skútry, které jsou vybavené i dekou: EL18AR, EL11AR, 1AS296, 1AS269, EL88AR, EL76AR, EL42ap 1AS277, 1AS272, EL15AT.

3) Nemohli byste ke skútrům přidat hadřík? Mám často mokré sedlo.

Souhlasíme. Proto je od poloviny října každý skútr vybavený hadříkem na utírání sedadel. Po použití hadr, prosíme, vraťte do prostoru pod řídítky, nikoliv do kufru, kde by od něj mohly navlhnout helmy.

4) Do kdy je bezpečné jezdit?

Záleží na zkušenostech daného jezdce a mnoha dalších okolnostech. Zpravidla doporučujeme nejezdit, pokud se teploty blíží nule či jsou nižší a vozovka je mokrá. To jsou totiž ideální podmínky pro vznik náledí. Dbejte tedy prosím na vaše zdraví a pokud si na skútru nejste v daných podmínkách jistí, zvolte raději jiný druh dopravy. Naše sesterská multimodální aplikace citymove vám doporučí nejlepší a nejrychlejší trasu.

5) Na co si mám v zimě dávat pozor?

Počítejte s tím, že přilnavost vozovky je při nižších teplotách horší, než jste zvyklí, zvlášť pokud je mokro. To může výrazně ovlivnit brzdnou dráhu, která se prodlužuje. Pozor dávejte také na koleje, přechody a další barevné značení na silnici, které klouže ještě víc. Viditelnost v zimě je také zhoršená. Aby vás ostatní řidiči lépe viděli, můžete použít žlutou bezpečnostní vestu, kterou najdete v každém kufru. V poslední řadě nezapomínejte na kratší dojezd skútru, zvlášť pokud se teploty blíží nule.

6) Mám nakoupený balíček kreditů, ale přes zimu moc jezdit neplánuju, vydrží mi kredity také do další sezóny?

Kreditům končí platnost po jejich zakoupení. Datum expirace najdete v detailech každého zakoupeného balíčku.

Sdílejte tento článek: