Ať už jezdíte na sdílených skútrech nebo máte doma svůj vlastní, občas nastane situace, kdy vám počasí nepřeje. Ani to nemusí být důvod vzdávat se oblíbeného dopravního prostředku. Zkušení motorkáři vědí, že je dobré to nepodcenit a využívají různé vychytávky. Vyhřívaná řídítka i oblečení, ochranné plexi, návleky na řídítka nebo se u motorkářů těší velké oblibě deka. Ta tepelně chrání spodní část těla řidiče a ty kvalitní mají i dofukovací bočnice. Díky nim při jízdě dokonale přilne a nelétá ve větru. Vychytané deky ochrání i spolujezdce, některé jsou z nepromokavého materiálu (v motorkářské hantýrce “nemoky”) a dokonce i s hřejivým kožíškem uvnitř. Motorkářům se také hodí speciální brýle, které spolehlivě ochrání oči před nepříjemným větrem nebo prachem ze silnice. Našim BeRiderům ale bohatě postačí skromnější vybavení, které nenaruší styl ani pohodlí.

Aby vás neofouklo

Velmi důležitý je nákrčník, který ochrání váš krk a můžete si jej dát přes ústa a nos, abyste nedýchali studený vzduch během jízdy. Alternativou může být i lyžařská kukla. Zásadní jsou i prstové rukavice, ideálně ty, které mají speciální úpravu pro ovládání chytrých telefonů. Dále pak doporučujeme teplejší bundu a kalhoty, ze kterých vám nebudou koukat kotníky. A pro ty zimomřivější je vhodné funkční termo prádlo, co nezatíží, ale příjemně potěší.

Bezpečnost

V zimě nebo na začátku nové sezóny je třeba dbát na zvýšenou opatrnost. Řidiči si během zimy poměrně odvyknou sledovat v provozu cyklisty a motorkáře, takže by se mohlo stát, že přijdete k silničnímu lišeji. Proto se můžete vybavit speciálními motorkářskými doplňky, které ochrání vaši páteř (páteřák, ledvinový pás) i končetiny. Reflexní doplňky jsou zase must-have na jízdu ve tmě či za zhoršené viditelnosti. Nemusíte rovnou oblékat reflexní vestu, stačí třeba samonavíjecí reflexní náramky, které pořídíte za pár korun a využijete i při jiných příležitostech. Ten kdo jezdí pravidelně, měl by mít i gumy na zimní přezutí.

Takže. Než se vydáte městem na skútrech, koukněte na předpověď rosničky, aby vás případné sychravé počasí nepřekvapilo a vy se na něj připravili s předstihem. Máte i další tipy, o kterých jsme nenapsali? Dejte nám vědět na našem facebooku.Sdílejte tento článek: