Co to znamená? Cena jízdy za minutu se bude měnit podle vytíženosti skútrů. V průběhu dne budou Happy Hours, kdy klesne základní minutová sazba na 4 Kč za minutu (ze standardních pěti), a naopak, když bude o skútry předpokládaná větší poptávka, bude základní minuta jízdy stát 6 Kč.

V ostatních časech necháváme základní minutovou cenu stejnou, tedy 5 Kč za minutu.

 

Mimochodem, věděli jste, že sazbu 5 Kč za minutu jízdy držíme už od představení BeRideru v září 2019? Od té doby se základní sazba neměnila!

 

I my ale musíme reagovat na plošné zdražování, a především dramaticky vyšší cenu elektřiny, na kterou naše skútry jezdí. A plošnému zdražení jsme se chtěli vyhnout, proto spouštíme proměnlivou cenu podle poptávky, kterou určitě znáte také z jiných sdílených služeb.

Důležité je, že aktuální cenu vždy uvidíte v aplikaci, a že od momentu rezervace skútru už se měnit nebude.

Tato změna se týká i výhodných balíčků, kde můžete nakupovat kredit na jízdy s bonusem navíc. Například: koupíte si balíček za 1100 Kč, se kterým získáváte 400 Kč zdarma, tedy 36 % navíc. Reálně tak místo 5 Kč jezdíte za 3,67 Kč za minutu, ale v případě Happy Hours to bude dokonce 2,93 Kč za minutu (Balíček s 1500 Kč při ceně 4 Kč za minutu obsahuje až 375 minut. Při kupní ceně 1100 Kč a 375 minutách je to 2,93 Kč za minutu).

Ve výsledku tak můžete jezdit ještě levněji než dnes. K tomu spouštíme i bonusové zóny, kde získáte kredit zdarma za parkování ve vybraných lokacích. Věříme, že vám zóny udělají radost a že změny cen nám nebudete mít za zlé a pochopíte naše důvody.

 

Tak ať to jezdí!

Spring News: Price on demand

Sometimes our scooters are so busy, it might be difficult to find one in your area. That’s why we decided to launch a demand-based dynamic pricing, which you might know from other mobility services as well. 

What does it mean? Our standard price of 5 CZK per minute remains the same, but during Happy Hours it might drop to 4 CZK and during high demand it will increase to 6 CZK per minute. 

Btw, did you know our basic price of 5 CZK per minute has remained the same since we launched the service in 2019?

 

Unfortunately, even we are forced to react to increasing inflation and extreme hikes in energy prices, but we wanted to avoid flat price increase. We're confident that you’ll understand our reasons. 

It’s also important to note that you’ll always see the current price in the app and that once you reserve your scooter, the price per minute will not change.

These changes will also include our packages with extra credits. For example, when you buy the 1100 CZK package with 400 CZK worth of extra credit (36 %), you ride for 3,67 CZK per minute instead of 5 CZK. But during Happy Hours the price per minute is even lower, at 2,93 CZK per minute (package with 1500 CZK of credits at 4 CZK per minute includes up to 375 ride minutes. So at a price of 1100 CZK those 375 minutes are equivalent to 2,93 CZK per minute).

As a result, you can ride for even less than today. Additionally, we’re also introducing bonus zones. If you park in these selected locations, you’ll get extra credit for free! We hope you’ll accept these changes, understand our reasons and you’ll enjoy riding with us this season too!

Sdílejte tento článek: