Užijte si zimní večery a vyrazte aspoň na krátkou projížďku na skútru po městě. Nezapomeňte na teplé oblečení, pořádnou větrovku, komfortní rukavice a také nákrčník či kuklu, která vás po cestě ze sauny ochrání před nachlazením. Po saunování si najděte aspoň dvacet minut čas na aklimatizaci – ideálním místem může být kavárna, kde doplníte tekutiny nebo zakousnete něco malého k jídlu.

Pokud už večer přituhuje, nejezděte příliš daleko – v centru města bývá vždy trošku tepleji. I proto jsme pro vás vybrali sauny, které najdeme v centru Prahy nebo jeho okolí. Pár kilometrů na skútru bude v takovém případě příjemnější než čekání na MHD a vyjde dost možná levněji než lístek na tramvaj.  

Na vlnách léta: Kayak Beach bar

Pod výtoňským Železničním mostem už pár let kotví plovoucí bar, který je v létě tepajícím centrem letních sportů – hraje se tu plážový volejbal, jezdí na paddleboardech a cvičí se tu jóga a vůbec, panuje tu bezstarostná atmosféra jako v Kalifornii. Nedávno začal bar žít i v zimě díky finské sauně s kapacitou 12 míst, studenou sprchou a také venkovní horkou vířivkou v dřevěném sudu – to vše s výhledem na řeku, Petřín a Pražský hrad. Svoje místečko v sauně lze pohodlně rezervovat přes internet, stejně tak pohodlné je parkování přímo na nábřeží nebo parkovišti pod mostem.

Tip: Využijte příležitosti a po sauně skočte přímo do Vltavy. Nemusíte se stydět – tady určitě nebudete sami, kdo se do řeky vrhne. Především v zimě je to skvělý zážitek.  

Kam na kávu: Kromě samotného baru na lodi můžete zajít na teplý nápoj či malé jídlo do Café Terapie, která je od sauny sotva minutku pěšky (ulice na Hrobci 432). Kromě kávy si tu můžete vychutnat čerstvý mátový nebo zázvorový čaj na posílení imunity a dobroty inspirované italskou kuchyní. O pár kroků dál se pak nabízí útulná kavárna Čekárna, kde si vychutnáte výběrovou kávu v členitém interiéru, poskytujícím soukromí, ale i na zahrádce, pokud chcete „posaunovou“ kávu pojmout jako součást aklimatizace na zimu.

Komorní zážitek: Národní sauna

Pokud jste ještě nevyzkoušeli „utajenou“ saunu pod střechou Nové scény Národního divadla, je načase. Dostanete se sem přes recepci z náměstí Václava Havla. Vstupenkou je platná členská karta (500 korun za dva vstupy měsíčně). Aktuálně se sem ale ve vymezených (a omezených) časech dostanete i bez ní po rezervaci na telefonu 704 909 091. V sedmém patře divadelní budovy na vás bude čekat prostor, zrenovovaný v retro stylu pod taktovkou ateliéru Edit! Architects. Skýtá finskou saunu s kapacitou 16 osob, ochlazovací bazének a odpočinkové místo s lehátky.  

Tip: Dorazte sem po 19. hodině a můžete si vychutnat přímo reprodukovaný audio přenos zdivadelního představení, které se aktuálně hraje.

Kam na kávu: Hned vedle (Smetanovo nábřeží 4) se můžete aklimatizovat v prostorné kavárně SmetanaQ – ideálně se šálkem výběrové kávy nebo speciálního, lahodného růžového chai latte. Pokud chcete na saunování v divadle navázat pobytem v dalším ojedinělém prostoru, zajděte do Super Tramp Coffee v areálu bývalé tiskárny (Opatovická 160). Skvělá výběrová káva, lahodné domácí sladké pečivo a také zahrádka, kde můžete popít kávu na čerstvém vzduchu.

Zcela po svém: Spa Dream v Karlíně

Privátní wellness je ideální možností pro všechny, kteří chtějí relaxovat zcela v soukromí či se skupinkou přátel, nebo se z hygienických důvodů snaží omezit sociální kontakty. Jedno z nejzajímavějších pražských privátních wellness najdeme v Karlíně. V prostoru tajemného sklepa s původním klenutým stropem si můžeme užít elegantní prosklenou finskou saunu, vířivku a odpočinkovou zónu. Osvěžující nápoj nebo malé občerstvení si tu lze objednat telefonicky přímo z relaxačního lehátka. Vstup je možný pouze po telefonické rezervaci.

Tip: Privátní wellness je skvělým zimním nebo vánočním dárkem pro každého, kdo potřebuje na chvíli úplně „vypnout“ nebo prostě raději relaxuje zcela o samotě.  

Kam na kávu: Kousek za rohem se můžete uvelebit do pohodlného vintage křesla v Parlor Café (Křižíkova 37). Kromě vynikající kávy nebo hřejivého chai latte tu nabízejí parlorky, porce zmrzliny v lahodné sušence, na které budete mít chuť i v zimě. A pokud jste si už dostatečně odpočinuli přímo ve wellness, skočte aspoň naproti do Kafe Karlín (Sokolovská 51), jednoho z nejvyhlášenějšíchpražských espresso barů. Kávu tu připravují tak rychle, že si ani nestihnete rozmotat šálu, a už máte kelímek v ruce. A to je pro případ, že se ještě chcete před setměním projet, ideální!

Sdílejte tento článek: