Proč chodíme na farmářské trhy, je jasné: Skvělé potraviny, milí prodejci, poznávání sousedů, posezení v zeleni s něčím dobrým… Ale proč tam naopak nechodíme? Kolem trhů je obtížné až nemožné zaparkovat autem a vláčet nákup v taškách hromadnou dopravou se nám nechce. BeRider je řešení. Do jeho kufru (případně pod cargo síť) se vejde nákup i pro celou rodinu a navíc si užijeme příjemný malý výlet po městě. Nezbývá než vymyslet, kam vyrazit – třeba už tento týden.

BeRider: Trhy

Zavedená kvalita, speciální akce a posezení do večera

Farmářské trhy na Kulaťáku patří mezi nejvyhledávanější pražské farmářské trhy. Kromě širokého sortimentu zemědělských plodin, mléčných výrobků, masa a uzenin nabízí i zábavu pro děti ve formě dětského koutku a čas od času různé tematické akce, třeba na den matek nebo sv. Martina. 

Kdy a kde: Každou sobotu (8–16 h), Vítězné náměstí, Praha 6

Farmářské Trhy na Jiřáku patří k těm nejstarším a kultovním. Koupíte tu ranní kávu, čerstvé pečivo, ale díky otevírací době i večeři nebo i nákup na celý týden. Nechybí řezané květiny pro radost a skvělá atmosféra. I zde se pořádají pravidelné akce tematické a gastronomické akce, které stojí za to.

Kdy a kde: Každou středu, čtvrtek, pátek (8–18) a sobotu (8–14), nám. Jiřího z Poděbrad, Praha 3

Tip na parkování: Kulaťák, Karlínské náměstí i Jiřák jsou prostorná náměstí, kde můžete zaparkovat téměř kdekoli. Pokud chcete zaparkovat co nejblíž stánkům, dejte pozor, ať nezablokujete vjezd trhovcům nebo průchod nakupujícím.

Farmářské trhy Karlín Market jsou dalším z trhů, který přispívá k budování místní komunity, ale rád přivítá i „přespolní“. Kromě kvalitních potravin se tady můžete těšit na pravidelné akce, jako je masopust, různá posvícení nebo třeba dny, věnované konkrétnímu pokrmu. 

Kdy a kde: Každý pátek (8–18 h), Karlínské náměstí, Praha 8

BeRider: Trhy

Bez obalu, na kávu i za skvělou atmosférou

Farmářský trh Náplavka je jedním z prvních farmářských trhů u nás. Kromě kvalitních potravin od prověřených pěstitelů v 90 stáncích si tady koupíte třeba přírodní nebo etickou kosmetiku, ruční autorskou tvorbu a řezané květiny. I zde vítají vlastní obaly a o atmosféru tady není nouze: Gastronomii si můžete vychutnat při posezení u vody za zvuku živé hudby.

Kdy a kde: Každou sobotu (8–14 h), Novoměstská náplavka, Rašínovo nábřeží, Praha 1

Tip na parkování: Na Heřmaňáku i Kubáni je dostatek prostoru pro odstavení skútru přímo na náměstí. Náplavka svádí ke vjezdu až k trhu, ale není to povoleno. Skútr raději nechte v některé z ulic okolo Výtoně. Zaparkovat lze i na sjezdu na náplavku u Mánesa, kde je modrá zóna.

Farmářské tržiště Kubáň je oblíbeným místem nákupů i sousedských setkání v centru Vršovic. Nabízí farmářský sortiment, kde pořídíte vše od pečiva přes vajíčka, mléčné výrobky až po ovoce a zeleninu, maso, uzeniny ale i řemeslná piva. Specialitou je gril s rybami, které si můžete vychutnat přímo na místě, při krásném posezení v parku u kašny.

Kdy a kde: Každý týden v úterý a čtvrtek (8–16 h) a v sobotu (8–14 h), Kubánské náměstí, Praha 10

Farmářský trh Heřmaňák podporuje bezobalový přístup. S vlastním šálkem tam třeba dostanete slevu 10 Kč z ceny kávy a bez problému sem můžete přijít nakoupit s vlastním obalem či nádobou. Řezáčovo náměstí (neboli Heřmaňák podle názvu přilehlé ulice) je oázou klidu, kde se dá posedět u kávy a něčeho dobrého u stolečků ve stínu stromů. 

Kdy a kde: Každou sobotu (8–13:30 h), Řezáčovo náměstí, Praha 7

BeRider: Káva a trhy

Tip na každodenní nákup: Hala 22

Nechcete řešit, které farmářské tržiště v Praze má zrovna dnes otevřeno, a prostě naskočit na BeRider a vyrazit, kdykoli budete mít čas? Zajeďte do Holešovické tržnice do Haly 22, kde farmáři prodávají především čerstvou zeleninu a ovoce a také třeba med nebo koření nebo bylinky a microgreens. Nechybí řezané květiny za dobré ceny a také sortiment řeznictví a uzenářství.

Kdy a kde: Každý den kromě neděle (8–17 h, čtvrtek do 19 h a sobota do 14 h), Hala 22, Pražská tržnice Holešovice, Praha 7

Tip na parkování: Hala 22 se nachází na rohu areálu a sousedí s ulicemi Jateční a Argentinská. V areálu není BeRider zóna, ale krásně zaparkovat se dá právě v Jateční, jen pár kroků od haly.


Sdílejte tento článek: