Vyrazte si vyčistit hlavu do přírody, nejlépe ve společnosti někoho, kdo z vás setřese pochybnosti a postará se o to, abyste letos nezůstali sedět doma s jednou z nejčastějších výmluv:

Já nevím, jestli takovou vzdálenost ujedu! Vyrážíte na víkend s kamarádem, který se je ve špičkové formě, a máte trošku strach, že s ním tu „stovku“, nedáte? Nebojte, v rámci půjčovny BeRider nabízíme i elektrická kola.

Chci vyrazit  celou rodinou, ale nemám na to auto. Díky HoppyGo nemusíte kupovat dodávku ani si kvůli jednomu víkendu na kolech pořizovat nosiče. Stačí si z nabídky aut vybrat vozidlo, které má potřebný počet sedadel a vybavení pro převoz kol.

Chci vyrazit na pár nocí, ale nemůžeme do hotelu. Na HoppyGo si lze půjčit i obytnou dodávku nebo auto s  lůžkovou úpravou a strávit víkend zcela „nadivoko“ a o samotě.  

Ještě nějaké výmluvy? Ne? Takže popadněte kolo, skočte za volant a pojeďte s námi poznávat ty nejkrásnější české barvy jara.  

Jaro ve vinicích

Ideální cíl pro: výlet s partnerem nebo kamarádkou

Jižní Morava je statisticky nejteplejší jarní destinací. Pro někoho to může být docela dálka, ale stojí to za to: Za pár hodin se dostanete do tak trošku jiného světa, kde je jaro barevnější, víno šťavnatější (a hned z první ruky) a slunce o trošku zářivější. A kam jinam s kolem vyrazit než do Mikulova, města, které připomíná italská vinařská městečka, a které je navíc cílem panoramatických cyklovýletů?

Jedna z nejkrásnějších cyklistických tras (č. 5044) odsud vede severně přes obec Bavory k Věstonické nádrži (Nové Mlýny II), kterou můžeme objet přes západní břeh a vrátit se zpátky přes most směrem do Pavlova po trase číslo 5043. Cestou bude pro samé historické a přírodní památky velmi těžké koukat jen na cestu – archeologická expozice ve Věstonicích, Stolová hora, starobylá vinařská oblast Pavlov, zřícenina Dívčí hrady, chráněná krajinná oblast Pálava se zvlněnými svahy, připomínajícími Toskánsko. Tady se dá dobře zapomenout na starosti všedních dnů.

Výhled na Mikulov a krásnou krajinu kolem něj.

Makačka v Krkonošských kopcích

Ideální cíl pro: aktivní výlet s kamarádem nebo soutěživým partnerem

Celoodpružená horská kola s vyladěnými převody nám umožňují projet klikatou lesní stezku, vyšlapat pořádný kopec a těm odvážnějším i sjet nějaký ten downhill. Na nejedné sjezdovce jsou k dispozici otevřené singltreky (jednosměrné trasy pro bikery) různých obtížností. Jedny z nejlepších tratí u nás najdete na sjezdovkách ve Špindlerově Mlýně. V bike parku ve Svatém Petru se klikatí celkem sedm tras od těch úplně začátečnických až po ty, které vyžadují zkušenosti. Je tu i trasa pro začátečníky, na které se můžete zdokonalit ve svých schopnostech a vyzkoušet si jízdu na lávkách a vlnách.

Pokud dáváte přednost překonávání výškových metrů, i na vás tady čeká jedna lahůdka – cesta na Špindlerovu boudu. Osmikilometrové stoupání s převýšením 450 metrů znamená polovinu výškových metrů, které zdoláte třeba na pověstném italském Passo Giau. A to už je docela slušný trénink – navíc v cíli vykoupený neskutečnými výhledy na českou i polskou stranou a dobrým občerstvením na vrcholu.

Na kole kolem Lipna až do Frymburku

Na kole kolem českého moře

Ideální cíl pro: výlet s rodinou nebo partnerem

Cyklostezky podél řek a vodních nádrží patří k nejpohodovějším. My se tentokrát vydáme na Lipno, které z cyklistického pohledu nabízí snad úplně všechno – dlouhé rovinaté trasy podél vody, které hravě zvládneme i s menšími dětmi, ale také pěkné kopce, na jejichž vrcholcích bude čekat odměna v podobě panoramatického výhledu na „české moře“ a okolní krajinu. Ideálním výchozím bodem bude obec Černá v Pošumaví a okolí. Nachází se totiž zhruba uprostřed Lipenské magistrály, dlouhé, ale nenáročné trasy, vedoucí z Nové Pece až do Vyššího Brodu, jejíž úseky jsou ideální pro rodinné výlety.

Nejhezčí výhledy na Lipno jsou ale z protější kopcovité strany na pravém břehu. Cesta za jedinečným výhledem ze zříceniny Vítkův Hrádek měří z Černé v Pošumaví 40 km, z Frymburku (kam se můžeme přiblížit autem) 22 km. Odtud vede po Vltavské cyklotrase č. 33, přes přehradu a opět podél břehu (trasa 7) do Přední Výtoně. Odtud se vydáme na 1035 metrů vysoký kopec se zříceninou. Zpátky si můžeme udělat „kolečko“ a vydat se z kopce do Frýdavy a podél břehu už opět po rovině zpátky.

Ať už vyrazíte kamkoli, jarní příroda vám bude skvělým společníkem. Dodržovat odstup nemusí nutně znamenat být zavřený doma, ale klidně vyrazit na čerstvý vzduch, poznat krásy naší země a zároveň udělat něco pro svou kondici v období, kdy můžete mít celý les, vyhlídku nebo i kemp jen pro sebe.

 

Sdílejte tento článek: