0
×
Úvod
Jak na to
Mapa
Ceny
První jízda
Skútr škola
FAQ
Blog
Kontakt

Blog

3.3.2022

Dopravní nehoda: Jak postupovat, kam volat a kdo jsou „lovci nehod“

Čím méně nehod, tím lépe. Ale pořád platí - kdo je připravený, není překvapený. V tomto článku najdete jednoduchý návod, jak postupovat při autonehodě a nehodě s našimi skútry BeRider.
Čti dál
3.2.2022

Manipulace a technika jízdy na skútru: S BeRiderem to zvládne každý!

Brzdit na skútru přední, nebo zadní brzdou? Jak zvednout motorku ze země? Proč neřídit skútr rukama a proč nečekat, až vyrostete? Na tyto a spoustu dalších otázek odpovídáme v tomto článku i speciální sérii instruktážních videí.
Čti dál
20.1.2022

7 mýtů o řízení skútru: Skútr není hračka. Uveze toho ale hodně a jízda na něm se vyplatí

‍„Skútr je jen takové přibližovadlo, žádná motorka!“ Že to není tak úplně pravda, to naši řidiči už dobře vědí. Pojďme se podívat na nejčastější mýty a předsudky o jízdě na skútru: Můžete BeRider řídit i bez řidičáku? Uvezete na něm vůbec nějaký větší náklad? A vůbec – vyplatí se jeho půjčení? Odpovíme vám na všechno.
Čti dál
4.1.2022

Přelomový rok 2021: Sdílené skútry zažívají boom díky „koroně“, technologiím i multimodalitě

Množství uživatelů sdílených skútrů globálně stouplo o třetinu a masivně se rozšířila také dostupnost těchto vozidel. Které země v žebříčku vedou, proč nás scootersharing baví stále víc a dočkáme se skútrů i v menších městech? Pojďte se s námi podívat na nejčerstvější novinky a trendy do budoucna.
Čti dál
7.12.2021

BeRider zimní sezóna 2021: menší mapa a další novinky

Zimní sezóna přináší určité změny. Třeba zmenšenou BeRider zónu nebo dočasné vypínání služby. O všem se dopodrobna dočtete v tomto článku.
Čti dál
22.11.2021

Drahý výlet za hranici zákona: Nejčastější přestupky a pokuty pro řidiče skútrů a motorek

Pokuta za parkování skútru na chodníku, jízdu bez helmy nebo dokonce bez řidičáku, průjezd cyklostezkou… Vytipovali jsme nejčastější přestupky při řízení skútru a zjistili, jaké pokuty vám mohou hrozit třeba za často diskutovaný průjezd kolonou.
Čti dál
5.11.2021

Nový a lepší BeRider: přehled změn a FAQ

Poprvé jsme se mohli na BeRideru projet na konci léta 2019. Od té doby neustále pracujeme na tom, abychom sladili naše technologické možnosti a přání a připomínky vás, našich BeRiderů. Prošli jsme velkým vývojem, ale teď nás čeká velký skok, na který vás chceme připravit. Chystáme nový a lepší BeRider.
Čti dál
1.11.2021

Tipy na nejlepší rande v Praze

Na kafe, na skleničku, nebo na něco víc? Co se vám vybaví, když vás někdo pozve na sbírku motýlů, dál nebo nahoru? Nám rozhodně nic zavádějícího. Přinášíme pět tipů na netradiční rande v Praze, na kterém nebudete nervózně přešlapovat, a řeč nebude stát. Pojďte s námi…
Čti dál
20.10.2021

Trendy v mikromobilitě: „Most“ k MHD přináší pohodlí, rychlost i čistší město

Jak dokážou malé dopravní prostředky zefektivnit dopravu po městě, kdo na nich jezdí a proč jejich budoucnost nastává právě teď? V SIMPLY CLEVER PODCASTU z produkce ŠKODA AUTO DigiLab jsme vyzpovídali muže, kteří mikromobilitu v Praze přímo utvářejí: Davida Bešku ze ŠKODA AUTO DigiLab a Jana Charouze, projektového manažera našeho BeRideru.
Čti dál
15.9.2021

Nápady a zpětná vazba: Tvořte s námi ještě lepší BeRider

BeRider jsou sdílené skútry, které jsou zároveň tak trochu vaše. Aby vás bavily ještě víc, připravili novou funkci, se kterou nám můžete prostřednictvím aplikace posílat svoje nápady a komentovat, čím byste chtěli službu nebo skútry samotné zlepšit.
Čti dál