0
×
Úvod
Jak na to
Mapa
Ceny
První jízda
Skútr škola
FAQ
Blog
Kontakt

Blog

22.7.22

Novinky na léto 2022

Od července chystáme zase několik novinek. Nový balíček, vyšší bonusy i mírně zvýšené rozpětí u ceny podle poptávky. Tady je přehled všech změn.
Čti dál
11.7.22

V Praze přibývá parkovacích stání pro skútry. Podpoří mikromobilitu a potěší i řidiče aut

Motorkáři, ale i řidiči aut a chodci mají další důvod k radosti – několik významných pražských částí se rozhodlo vyčlenit další parkovací místa pro jednostopá vozidla. Co to znamená? Kdo na nich může parkovat? A proč by z nich měli mít radost i řidiči aut a chodci?
Čti dál
9.7.22

Nebojte se elektřiny: 7 tipů, jak doma šetřit energií

Současná doba ukazuje, že i když energie celkově podražily, v elektřině je budoucnost. Kolik energie spořádají starší spotřebiče nebo třeba televize v pohotovostním režimu? Poradíme, jak elektřinu využívat efektivně a úsporně a s čím počítat, pokud chceme na elektřinou i topit nebo pohánět svá vozidla?
Čti dál
23.6.22

Bonusové zóny: Kde jsou a jak fungují

Zaparkovat s BeRiderem na určitém místě a získat bonus na další jízdy? Takhle funguje novinka, kterou vám na následujících řádcích představíme. Podívejte se na seznam míst, kde vás za zaparkování odměníme.
Čti dál
10.6.22

Představujeme novou aplikaci BeRider

Posledních pár měsíců jsme intenzivně pracovali na nové aplikaci. Starou jsme zahodili a začali s čistým štítem. V nové verzi jsme si dali záležet, aby všechny hlavní funkce byly přímo v aplikaci, a ne na webovém rozhraní. Najdete zde také vylepšenou mapu, notifikace o stavu rezervací, zjednodušené ovládání a přehlednou historii jízd. Doufáme, že se vám bude líbit!
Čti dál
24.5.22

Kde se v Praze rozjezdit? Tipy na parkoviště a lokality pro trénink jízdy na skútru

Kolikrát jste šli kolem skútru BeRider a měli chuť na něj nasednout, ale zároveň cítili respekt z jízdy v pražském provozu? Vyrazte na tréninkovou jízdu. Věnovat se stoprocentně provozu můžete totiž jedině v případě, kdy je pro vás ovládání skútru samozřejmostí. A nebojte – je to jednodušší, než si myslíte.
Čti dál
2.5.22

Jarní novinka: Cena podle poptávky

Občas nám píšete, že během odpolední špičky nemůžete sehnat skútr. Naopak, mimo špičku některé skútry stojí na místě déle. Jako částečné řešení jsme se rozhodli spustit dynamický ceník, neboli cenu podle poptávky.
Čti dál
21.4.22

Kam v Praze vyrazit pod kvetoucí třešeň? První máj v centru i v zapomenutých sadech

Polibek pod rozkvetlou třešní patří mezi naše nejkrásnější tradice. Připravili jsme pro vás přehled nejkrásnějších kvetoucích třešní v Praze, za kterými můžete vyrazit na romantické rande v sedle BeRideru. Všechny lokality se nacházejí v naší parkovací zóně, ale nabízejí i pěknou procházku.
Čti dál
13.4.22

Pravidla jízdy v pruzích: Kdy je legální jízda „taxipruhem“ nebo předjíždění zprava?

‍Řidič skútru může využívat celou šíři jízdního pruhu i využít hbitost stroje a tu a tam se někde proplést rychleji. Jak je to ale s jízdou ve vyhrazených pruzích, předjížděním zprava nebo průjezdem středem kolony? Na tyto otázky odpovídáme v následujících řádcích.
Čti dál
23.3.22

BeRider a ECO režim: Co to je, proč se spouští a kdy nás může zachránit

ECO režim má na elektrickém skútru funkci prevence poničení baterie, ale také nás dokáže bezpečně dopravit do cíle, pokud nám dochází „šťáva“. Kdy se aktivuje, jak ho používat a jak ovládat skútr, abychom si zbytečně nesnižovali dojezd? Pojďme se na to podívat.
Čti dál